četvrtak, 05 Oktobar 2017 08:06

FILMSKI PROGRAM 2017

PONEDJELJAK, 16.10.2017.

 

BOSANSKI KULTRNI CENTAR

 

09:00 - 14:00 Predfestivalske školske projekcije

 

UTORAK, 17.10.2017.

 

BOSANSKI KULTURNI CENTAR

 

09:00 - 14:00 Predfestivalske školske projekcije

 

SRIJEDA, 18.10.2017.

 

BOSANSKI KULTURNI CENTAR

 

09:00 - 14:00 Festivalske školske projekcije

 

19:30 - Svečana ceremonija otvaranja i projekcija dugometražnog filma

 

ŽABA / THE FROG

BiH, Makedonija, Srbija, Hrvatska / B&H, Macedonia, Serbia, Croatia, 2017., 78 min, Elmir Jukić

 

NARODNO POZORIŠTE

 

13:00 - 14:30  Kratki film

 

BANAON / BANAON

Hrvatska / Croatia, 15:00, Nikolina Japunčić i Mia Marija Škoda

 

CORNICE

Kosovo / Kosovo, 04:39, Donjeta Hyseni

 

PRIJATELJ / FRIEND

BiH / B&H, 09:00, Ognjen Bogdanović

 

PUT / THE JOURNEY

Srbija / Serbia, 30:00, Nebojša Miljković

 

MOST / THE BRIDGE

Slovenija / Slovenia, 16:24, Marija Kesarović

 

SHTEPIA E VJETER / THE OLD HOUSE

Albanija / Albania, 15:36, Genti Kame

 

 




14:45 - 16:30   FGSF

 

ALIVE

Belgija / Belgium, 03:15, Lorène Yavo

 

SNOWBUD

Slovačka / Slovakia, 11:17, Mario Antonio Liptaj

 

WIRES (A CYBER FAIRY TALE)

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 04:00, Sam Healy

 

GHOSTS OF BURGUNDY GROVE

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 09:00, C.J Hodgman

 

THE EDGE

Rusija / Russian Federation, 12:00, Alexandra Averyanova

 

BLUE-GREY

Francuska / France, 15:00, Laëtitia Martinucci

 

FLEUR DE LIS

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 11:50, Paul Macauley

 

ALL ABOUT EMILY

Italija / Italy, 08:00, Valentina Casadei

 

THE RED LACES

Italija / Italy, 08:00, Simone Valentini

 

AMPERSAND

SAD / United States, 03:11, Erin Shea

 

FOR ONE

Francuska / France, 07:55, Mathieu Rivolier

 

WATER

Holandija / Netherlands, 00:07:20, Ramses Groeliker

 

STREET

Turska / Turkey, 05:40, Firat Saka

 

16:45 - 17:30   Dokumentarni film

DVIJE ŠKOLE / TWO SCHOOLS,

BiH / B&H, 2016., 45 min, Srđan Šarenac

 

17:40 - 18:20   Dokumentarni film

DOM / HOME,

Hrvatska / Croatia, 2016., 40 min, Zdenko Jurilj

 

ČETVRTAK, 19.10.2017.

 

BOSANSKI KULTURNI CENTAR

 

09:00 - 14:00 Festivalske školske projekcije

 

NARODNO POZORIŠTE

 

14:00 - 15:15   Kratki igrani film

 

DOLU OD RAJOT / DOWN FROM HEAVEN

Makedonija / Macedonia, 13:00, Sasha Stanišić

 

QUIERO DECIRTE / I WOULD LIKE TO TELL YOU

Srbija / Serbia, 17:00, Stefan M. Mladenović

 

ZELEZNATA PRIKAZNA / IRON STORY

Makedonija / Macedonia, 16:00, Zlatko Kalenikov

 

EMA / EMA

BiH / B&H, 15:12, Ema Šehić, Emina Dostović, Medina Mehić, Aldin Sarić

 

FERRIS WHEEL / FERRIS WHEEL

Srbija / Serbia, 15:40, Duško Stanivuk



15:30 - 17:15   FGSF

 

IMAGINARY PILOT

Rusija / Russian Federation, 04:10, Alexey Tomilov

 

THE ENIGMA DUEL

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 02:16, Tomas Gold

 

A WOMAN WITH BRAIN

Italija / Italy, 05:30, Mauro Nigro

 

LIGHT SIGHT

Iran / Iran, 07:34, Seyed M. Tabatabaei

 

ADAM

SAD / United States, 02:27, Evelyn Jane Ross

 

I CLIMBED UP

Njemačka / Germany, 06:02, Lasse Heuer, Lukas von Berg

 

ONE DAY IN JULY

Italija / Italy, 02:12, Hermes Mangialardo

 

THE BUS TRIP

Švedska / Sweden, 13:40, Sarah Gampel

 

CYCOLOGIC

Švedska / Sweden, 15:00, Emilia Stålhammar, Veronica Pålsson, Elsa Lövdin

 

BALANCE

Njemačka / Germany, 11:30, Gabriel Bornstein

 

THE SUNKEN CONVENT

Danska / Denmark, 15:20, Michael Panduro

 

PANDAS HAVE GOT TO GO

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 02:24, Harriet Francis Croucher

 

BACCHANALIA

Poljska / Poland, 06:35, Karolina Dudzic

 

BAUMU

Tajvan / Taiwan, 09:30, Chung, Shao-Chun

 

WHERE IS SCHILLER?

Njemačka / Germany, 00:43, Lea Masopust, Lea Herrmann



 

 

17:30 - 18:30   Dokumentarni film

TU PORED NAS,

BiH / B&H, 2017., 64 min, Jusuf Jaganjac

 

19:30Projekcija dugometražnog filma

STADO / HERD

Srbija / Serbia,  2016., 100 min, Nikola Kojo

 

21:30 Projekcija dugometražnog filma

MUŠKARCI NE PLAČU / MEN DON’T CRY

BiH / B&H, 2017., 98 min, Alen Drljević




PETAK, 20.10.2017.

 

BOSANSKI KULTRNI CENTAR

 

09:00 - 14:00 Festivalske školske projekcije

 

NARODNO POZORIŠTE

 

14:00 - 15:15   Kratki igrani film

 

SIR MILIVOY

Srbija / Serbia,17:45, Michael Flores

 

PO ČOVIKA / HALF A MAN

Hrvatska / Croatia, 20:00, Kristina Kumrić

 

POHANCI / DEEP FRIED

Hrvatska / Croatia, 25:00, Ivan Mokrović

 

BEZ RIJEČI / NO WORDS

BiH / B&H, 08:50, Anja Kavić



15:30 - 17:15   FGSF

 

UNATTENDED ITEM,

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 13:14, Filippos Vokotopoulos

 

SKYWALKERS

Francuska / France, 07:19, Jérôme Thomas

 

BELOW 0°

Kostarika / Costa Rica, 04:54 Itai Hagage, Jonathan Gomez

 

GUARD IT!

Rusija / Russian Federation, 09:28, Julia Lis

 

CORIOLIS

Njemačka / Germany, 03:00, Robert Banning, Laura Staab

 

CAUTION!

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 05:00, Mark Silcox

 

DIANE FROM THE MOON

Francuska / France, 11:05, Hanna Ladoul, Marco La Via

 

MIA

Švedska / Sweden, 09:10, Liam Norberg

 

BOTTLES

Izrael / Israel, 06:24, Danielle Rabinovitz

 

PLAYING HOUSE

Turska / Turkey, 03:20, Cenk Koksal, Ozgul Gurbuz

 

CABAL AND AL-HOUB

Njemačka / Germany, 09:00, Shadi Abdulhay, Laura Lange, Gaith Nakawh, Lisa Städtler, Lee Ann Wagner, Michelle Zahn

 

EXISTENCE

Švedska / Sweden, 09:45, Jenny Larsson Wallin

 

CINECITTÀ ON WHEELS

Italija / Italy, 04:00, Inti Carboni

 

CLEAN COLORED WIRE

Švedska / Sweden, 09:53, Ludvig Gür



17:30 - 18:30 Dokumentarni film

SARAJ’VO / SARAJ’VO

BiH / B&H, 2017., 57 min, Mustafa Mustafić

 

 

19:30 Projekcija dugometražnog filma

MRTVE RIBE / DEAD FISH

Hrvatska / Croatia, 2017., 122 min, Kristijan Milić




SUBOTA, 21.10.2017.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

14:00 - 15:15   Animirani film

BEEBOY / BEEBOY

BiH / B&H, 44 sec, Sadko Hadžihasanović

 

VOĆE / FRUIT,

Hrvatska / Croatia, 5 min, Ivan i Mirko Senjanović

 

HARON / CHARON

Hrvatska / Croatia, 7 min 30 sec, Alen Vuković

 

GAMER GIRL

Hrvatska / Croatia, 9 min 26 sec, Irena Jukić Pranjić

 

10 / TEN

Hrvatska / Croatia, 8 min 09 sec, Paula Konjušić

 

WHY

Hrvatska / Croatia, 6 min 45 sec, Iva Božić

 

THIRD LAW

Hrvatska / Croatia, 7 min 30 sec, Goran Radošević

 

A FOREST FAIRY TALE

Hrvatska / Croatia, 6 min 29 sec, Franko Dujmić

 

FLOAT

Hrvatska / Croatia, 6 min 26 sec, Goran Radošević

 

OUR PROBLEMS

Hrvatska / Croatia,  5 min 35 sec, Ivan Radović

 

AŽDAJA / DRAGON

BiH / B&H, 12 min, Ivan Ramadan



15:30 - 17:15   FGSF

 

HEART SISTERS

Švedska / Sweden, 19:45, Kajsa Olsson

 

EITHER - OR

Švedska / Sweden, 06:00, Anton Forsdik

 

I DON’T WANT TO LIVE ANYWHERE ELSE

Švedska / Sweden, 02:15, Anton Forsdik

 

A SHORT FILM ABOUT HATS

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 14:56, Gabriel Foster-Prior

 

LION ON MONDAY

Njemačka / Germany, 06:13, Leni Wesselman

 

GENTLE MOMENTS

Njemačka / Germany, 07:38, Sabrina Mertens

 

REVELATION - THE CITY OF HAZE

Kina / China, 14:00, Mao Qichao

 

THE GIFT

Ujedinjeno Kraljevstvo / United Kingdom, 14:47, Murat Akser

 

A JAG IN THE DUPLEX SYSTEM

Švicarska / Switzerland, 16:19, Valerie Knill

 

WHAT WEEE ARE - WEEEdroponics

Italija / Italy, 04:45, Alessio De Marchi, Alessandra Turcato

 

 

17:30 - 19:05   Dokumentarni film

SCREAM FOR ME SARAJEVO,

BiH / B&H, 2016., 95 min, Tarik Hodžić

 

 

19:30 Projekcija dugometražnog filma

USTAV REPUBLIKE HRVATSKE / THE CONSTITUTION

Hrvatska / Croatia, 2016., 93 min, Rajko Grlić



NEDJELJA, 22.10.2017.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

13:00 - 13:30 Dokumentarni film

TRAGOVIMA NAŠIH PREDAKA

Hrvatska / Croatia, 2016., 30 min, Luka Klapan

 

13:45 - 15:15  Dokumentarni film

SAN O KRUGOVMA

BiH / B&H, 2017., 92 min, Zoran Pavljašević

 

15:30 - 16:00  Dokumentarni film

S RUBA PAMETI,

BiH / B&H, 2017., 27 min, Milana Majar

 

16:15 - 16:45   Dokumentarni film

KORAK / STEP

BiH / B&H, 2017., 28 min, Nijaz Bašić



17:00 - 18:30 Dugometražni film za djecu

ANKA / ANKA

Hrvatska / Croatia, 2016., 90 min, Dejan Aćimović



19:30 Svečana ceremonija zatvaranja, dodjela nagrada i projekcije filmova

BY THE BOOK

Bosna i Hercegovina, 2017., 7 min, Boris Balta

 

PTICE POPUT NAS / BIRDS LIKE US 

BiH / B&H, 2017., 84 min, Faruk Šabanović

 

Generalni pokrovitelj

     

Sponzori

        

 

Prijatelji festivala

     

FESTIVALSKI RADIO GENERALNI MEDIJSKI POKROVITELJI
kameleon  Radio M   radiosarajevo.ba radiosarajevo.ba
MEDIJSKI PARTNERI
   ekskluziva  ekskluziva ekskluziva ekskluziva   volimtz   volimtz  extra  Tuzla info  Fresh Press Fresh Press Fresh Press