subota, 05 Oktobar 2019 14:33

PROGRAM 8. TUZLA FILM FESTIVAL

SUBOTA, 12.10.2019.

KALEIDOSKOP

11:00 - 12:30 - DJEČIJI FESTIVAL – Ko se boji vuka još?

 

13:00 - 14:30 - DJEČIJI FESTIVAL – Vilijeva planeta

 

15:00 - 16:30 - DJEČIJI FESTIVAL  - Tajni agent Mjau

 

BOSANSKI KULTURNI CENTAR TUZLA

 

19:30 - Svečana ceremonija otvaranja i projekcija

                        Dugometražni film
                        TAXI BLUES
                        Srbija / Serbia, 88 min, Miroslav Stamatov   

 

NEDJELJA, 13.10.2019.

KALEIDOSKOP

11:00 - 12:30 - DJEČIJI FESTIVAL - Ko se boji vuka još?

13:00 - 14:30 - DJEČIJI FESTIVAL - Vilijeva planeta

15:00 - 16:30 - DJEČIJI FESTIVAL  - Tajni agent Mjau

17:00 - 18:15 - FGSF      

Hant Quij Cmaa Cöiipaxi Ac

The Creation of The World

Mexico

0:10:00

Antonio Coello

Palla Prigioniera

THE BALL'S RUN

Italy

0:03:00

Hermes Mangialardo

Balance

Balance

Singapore

0:03:38

Raymond Limantara Sutisna

Miracle of Misha

Miracle of Misha

Russian Federation

0:03:08

Liza Chernobay

VAF 2018

VAF 2018

Denmark

0:01:24

Jessica LAURENT

A Universal Love Story

A Universal Love Story

Germany

0:08:57

Natalie MacMahon

פעם הבאת לי פרחים

you used to bring me flowers

Israel

0:04:44

Nofar Schweitzer

The Death of Don Quixote

The Death of Don Quixote

United Kingdom

0:13:07

Miguel Faus

Gott ist schon weg

God has already gone ahead

Germany

0:10:00

PETER BÖVING

At Sea

At Sea

Switzerland

0:11:55

Anne Madeleine Mancosu

Open Minded

Open Minded

Switzerland

0:03:54

David Nguyen

 

 

18:30 - 19:45 - Animirani film

 

Dokument Parakozmik


Dokument Parakozmik


Hrvatska

0:19:14

Vladislav Knežević


Prvi korak


First Step


Hrvatska

0:10:08

Petra Kožar


Zagubljena sjecanja


Misplaced Memories

Hrvatska

0:06:17

Ivana Radić

Osmijeh

Smile

Hrvatska

0:04:41

Matea

Ne

I Won't

Hrvatska

0:04:21

Jasna Čagalj

Albatros


Albatros

Hrvatska

0:04:41

Nenad

M

M

Hrvatska

0:02:47

Karla Skok

Odrasti u malo drvo

Grow Up to Be a Little Tree

Hrvatska

0:05:47

Naomi Ribić

Izvan sebe

Spaced

Hrvatska

0:02:41

Stella Hartman

Riba Ing.

Fish Ing.

Hrvatska

0:02:00

Marina Krištofić

Malleus Dei

Malleus Dei

Hrvatska

0:14:04

Dino Krpan


NARODNO POZORIŠTE

16:00 - 17:00 - Dokumentarni film 

 

Ima li Bože pravde!?

Is There Any Justice Lord!?

Srbija

00:11:17

 Alavanja

Dear Hunter

Dear Hunter

Slovenija

00:10:50

Steven Larkin, Sana Perić, Sara Pavleković Preis

Maglaj - rat i mir

Maglaj - War and Peace

Bosna i Hercegovina

00:26:32

Alen Ćosić

 

17:30 - 19:00 - Dvije epizode serije TV Nove
Drugo ime ljubavi

19:30 Dugometražni film Sin

 

 

PONEDJELJAK, 14.10.2019.

KALEIDOSKOP

17:00 - 18:15 - FGSF

 

Trap

Trap

New Zealand

0:12:00

Paul James

EVA

EVA

Italy

0:15:00

Paolo Budassi

M. Hugo

Mr. Hugo

France

0:17:13

François Le Guen

LUPUS

LUPUS

Turkey

0:04:36

Gökhan İpekkan

Это Ограбление

This is a Robbery

Russian Federation

0:10:40

Anna Korchagina, Ivan Stepanov

Evaluation

Evaluation

Israel

0:14:35

Eyal Tzadik, Yotam Kislev

 

18:30 - 19:30 - Kratki film

 

Lux et Umbra

Light and Shadow

Bosna i Hercegovina

0:14:59

Ademir Gogic

Vuk ovca kupus

Wolf Sheep Cabbage

Hrvatska

0:14:55

Goran Ribarić

Obid za srekjna prikazna

An Attempt for a Happy Story

Makedonija

0:17:00

Lavinija Sofronievska

Život

Life

Srbija

0:03:19

Nenad Teofilović

The Washing

The Washing

Bosna i Hercegovina

0:04:31

Aid Bešić

 

NARODNO POZORIŠTE

16:00 - 17:00 - Dokumentarni film

Privatizacija - imenica, ženskrodi

Privatization - noun, femininum

Bosna i Hercegovina

00:20:00

Sanja Horić

Sakreštan

Sacrist

Hrvatska

00:17:12

Luka Klapan

(Ne) SPAVAM

(NOT) SLEEPING

Slovenija

00:07:39

Katarina Lukec

Imam pesmu da vam pevam

I Have a Song to Sing You

Serbia

00:06:00

Alesandra Tatic

Медула

Medulla

Makedonija

00:06:30

Veronika Kamchevska

 

17:15 - 18:15 - Dokumentarni film (takmicarski program)

Bugarski san, Srdjan Sarenac

 

19:30Dugometražni film

Ajvar

 

UTORAK, 15.10.2019.

KALEIDOSKOP

17:00 - 18:15 - FGSF

 

Portuaris

Dockers

Spain

0:19:07

Jose Angel Montiel

The Golden Garden

The Go lden Garden

 

0:06:59

Wim Jongedijk

Elisabeth

Elisabeth

Belgium

0:11:11

Noémi d'Ursel, Laura Bossicart

Bosa

Bosa

Spain

0:13:05

Aitana Serrallet

Lemons

Lemons

United States

0:13:03

Simon Werdmüller von Elgg

Log

Log

United Kingdom

0:04:00

Katy Milner

Ford/The People

Ford/The People

Canada

0:05:45

Daniel Hackborn

 

18:30 - 19:30 - Kratki film

 

Modri zajček

Blue Bunny

Slovenija

0:12:00

Jan Fabris

Mandela Efekat

The Mandela Effect

Srbija

0:07:37

Mihajlo Vitezović

Minute

Minute

Hrvatska

0:07:00

Vanja Nikolić

Šibica

The Match

Bosna i Hercegovina

0:05:57

Husnija Ćoralić

NOMOPHOBIA

NOMOPHOBIA

Bosnia and Herzegovina

0:14:25

Ado Hasanovic

Život

Life

Srbija

0:03:19

Nenad Teofilović

 

NARODNO POZORIŠTE

17:00 - 18:00 - Dokumentarni film

 

Smogom dano

Smogs land

Bosna i Hercegovina

00:22:55

Ajla Huremović

A Match for the Grass Keeper

A Match for the Grass Keeper

Slovenija

00:03:44

Jaka Prosenik, Caleb Murtagh, Christiaan Humbs-Steinbeck

Kratki film o kino entuzijazmu

Short Film about Cinema Enthusiasm

Srbija

00:29:00

Filip Markovinović

 

19:30               Dugometražni film

        Take Me Somewhere Nice 

 

SRIJEDA, 16.10.2019.

KALEIDOSKOP

 

17:00 - 18:15 - FGSF

 

Anacronte

Anacronte

Argentina

0:14:58

Raúl Koler, Emiliano Sette

Matinée

Matinée

Mexico

0:17:11

Alejandro Ortega Zaldívar

İpler

The Yarn

Turkey

0:10:00

Gökçe Pehlivanoğlu

Sentir tus brazos rotos

To Feel Your Broken Arms

Spain

0:13:56

 

Sérendipité de Deux

Sérendipité de Deux

United Kingdom

0:13:04

 

Her exit, Chekhov style

Her exit, Chekhov style

Russian Federation

0:04:41

Aleksandra Artemeva

 

18:30 - 19:30 - Kratki film

 

Crni i Krivi

Blacky and Faulty

Makedonija

0:11:29

Marko Dzambazoski

Čudesni sport

MIRACULOUS SPORT HR

Croatia

0:10:41

Emir Mulalic

Telal

Town crier

Bosna i Hercegovina

0:08:31

Edina Ćorić

Mi smo videli leto

Dog days of summer

Srbija

0:19:55

Nikola Stojanovic

MIRACULOUS SPORT HR

MIRACULOUS SPORT HR

Croatia

0:10:41

Linda Posčić Borovac

 

NARODNO POZORIŠTE

17:00 - 18:00 - Dokumentarni film

 

Poštovana Predsjednice!

Dear Mrs. President!

Hrvatska

00:36:47

Daniel Pavlić

Boat Stories

Boat Stories

Srbija

00:13:31

Sasha Ihnatovich, Zoltan Ka, Jasmina Mustafić, Savyasachi Anju Prabir

Send Her Back

Send Her Back

Slovenija

00:08:17

Humad Nisar, Nika Senica, Antea Hodulak

Tito, Nasser and Nehru

Tito, Nasser and Nehru

Slovenija

00:05:18

Fayza Harby, Savyasachi Anju-Prabir


18:10 - 19:00 - Dokumentarni film (takmicarski program) 

                        Dječija svita - Jusuf Jaganjac

 

19:30               Dugometražni film

                        Šavovi

 

ČETVRTAK, 17.10.2019.

KALEIDOSKOP

17:00 - 18:15 - FGSF

 

The Safe Zone

The Safe Zone

Turkey

0:02:48

MURAT SAYGINER

Hol a nyuszi?

Where did the bunny go?

Hungary

0:07:42

Benő Baranyi

Résilience

Resilience

United States

0:08:30

Antonio Chavez Trejo

Çukur

The Pit

Turkey

0:10:27

Tilbe Cana İnan

Green Army

Green Army

France

0:18:30

Nicolas Kieffer

The Idealist

The Idealist

Denmark

0:11:13

Amir Rezazadeh

Three Wise Men - An Easter Egg tale

Three Wise Men - An Easter Egg tale

Sweden

0:03:53

Love Ekenberg, Jon Karlung, Lars In de Betou

Roxy Wunschkind

ROXY LOVE CHILD

Germany

0:10:48

Jennifer Sabel, Benjamin Kramme

 

 

19:30               Dugometražni film

                        Posljednji Srbin u Hrvatskoj

 

PETAK, 18.10.2019.

 

KALEIDOSKOP 

17:00 - 18:15 - FGSF

Kopacabana

Kopacabana

Brazil

0:13:33

Marcos Bonisson, Khalil Charif

Little Con Lili

Little Con Lili

United States

0:09:40

Gabriela Garcia Medina

Lumens

Lumens

United States

0:05:30

Manuel Moreno Lee

José

José

Portugal

0:14:00

João Monteiro

The Last Man on Earth Sat Alone in a Room

The Last Man on Earth Sat Alone in a Room

China

0:02:29

Junyi Xiao

Up and down - the wheel goes round

Up and down - the wheel goes round

Austria

0:12:55

Christopher Aaron

Icons

Icons

United States

0:05:10

Ronnie Cramer

When Father Went Biking

When Father Went Biking

Czech Republic

0:10:46

Zuko Garagic

 

18:30 - 19:30 - Kratki film

 

BITI POSEBAN

TO BE SPECIAL

Bosna i Hercegovina

0:04:59

Alem Dautović

Tina&Sendy

Tina&Sendy

Hrvatska

0:17:15

Hani Domazet

Lignum Vitae

Lignum Vitae

Hrvatska

0:07:53

Dinko Štimac

Banana Boy

Banana Boy

Slovenija

0:06:32

Matteo Moeschler

Tamo gde smo mi

Somewhere where we are

Srbija

0:16:37

Nikola Soskic


NARODNO POZORIŠTE

 

17:00 - 18:00 - Dokumentarni film

                        Radio Ganga

 

19:30               Dugometražni film

                        God Exists, Her Name Is Petrunija

 

SUBOTA, 19.10.2019.

 

NARODNO POZORIŠTE

 

17:00 - 18:30 - Projekcija dvije epizode serije Na granici

 

18:45               - Projekcija dokumentarnog filma

                        Ko je odgovaran za mir? / Who is responsible for peace?,

                        Mirela Biković, 13 min, Bosna i Hercegovina

 

19:30 - Ceremonija zatvaranja, dodjela vila TFF i projekcija filma Honeyland, Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

 

Generalni pokrovitelj

      

Sponzori

       

Prijatelji festivala

       

FESTIVALSKI RADIO GENERALNI MEDIJSKI POKROVITELJI
kameleon  Radio M   radiosarajevo.ba RTV 7
MEDIJSKI PARTNERI
   ekskluziva  ekskluziva ekskluziva  volimtz   volimtz  extra extra